Pravda, láska, sluníčka a zelené bratrstvo hodných kluků a holek

3. 07. 2015 11:11:37
Některým aktivistům se říká sluníčka, i když to moc nedává smysl, jeden politický proud si uzurpoval pravdu a lásku (jeho odpůrci pak sémanticky museli hájit lež a nenávist?) a média na tyhle neviditelné manipulace přistupují.

Protože touha po pravdě a lásce je vlastní naší civilizaci. Respektive zasahuje až do nejzákladnějších lidských potřeb. Samozřejmě, všichni chceme pravdu a lásku. Nebo aspoň skoro všichni. Není to výsada toho politického tábora, který si ty pojmy ukradl. A docela mě uráží ona manipulace, která funguje tak, že co chce onen politický proud, je automaticky to správné, zatímco jeho oponenti jsou automaticky ti zlí, co šíří nenávist a lež. Blábol? Ale funguje.

Sluníčkoví lidé jsou ti, co šíří štěstí, radost ze života, sami jsou usměvaví a milí. A jaksi automaticky předpokládají, že tím šíří vyšší zvěstovanou Pravdu. Slunce. Symbol fungující v mezilidské komunikaci po tisíce, možná i desítky tisíc let. Takže jejich odpůrci jsou tmáři? Sémantika tak v podvědomí funguje.

Ve skutečnosti nejde o žádná sluníčka, ale spíš o mandelinky. A ještě přesnější je nejspíš zelené bratrstvo.

Kdokoli, kdo není stejné sluníčko jako oni, je nácek. Nic mezi tím neexistuje. A pojem nácek velmi důsledně používají i roztomilé slečny a hodní kluci, kteří o jeho skutečném obsahu nemají nejmenší představu. Je to prostě synonymum pro zlého nepřejícího temného člověka, který nesouhlasí se sluníčky.

Mandelinky nikdy nemají názor, mají Pravdu. Zjevenou a dokonalou Pravdu, která musí zvítězit nad tou lží reprezentovanou vším, co je mimo názor mandelinek. S touto Pravdou nelze polemizovat. Buď jí přijmete, nebo jste hlupák, buran a ještě k tomu nácek.

Mandelinky velmi pravděpodobně nikdy neotevřely Bibli, Korán, či Mein Kampf, ani nějaké další spisy. Také proč?! fuj! Stačí vědomí, že nácek je zlý, křesťan je tak trochu zaprděný a islám je úplně v pohodě. Norimberské zákony to bude asi něco z dějepisu, třídní boj, to už někde slyšeli, džihadd je to, čím všichni straší, ale u nás přece nikdo nestřílí ani nebouchá. Vlast nebo vlastenec je odporná, ale opravdu odporná nadávka. Protože je to rasistické, xenofobní, maloměšťácké, hloupé, primitivní, zapšklé, patřící do propadla dějin. Protože všichni vědí, že Evropani jsou zlí, hloupí, sobečtí, omezení rasisté, propadlí navíc konzumnímu životu a je třeba tuhle společnost zničit. A Češi jsou úplně nejhorší. Závistiví, sobečtí, neschopní, zapšklí. Málo sluníčkoví. Musí přijít nějaká očistná kůra, která nastolí Nový společenský řád. Ten bude dokonalý a Správný.

Zelené bratrstvo spojují dva zásadní motivy.

Prvním jsou peníze. Granty a dotace. Je to jejich mateřské mléko, když se podíváme, jací lidé jsou pravidelně nejhlasitějšími bojovníky za zelenou mlhu, vidíme, že jde o aktivisty z různých NNO, pro které pojem liberální ekonomika patří k těm nejhorším nadávkám. Svět by měl být řízen skrze granty. Je to fajn institut: Děláš něco správného (tedy rozuměj to, co je správné v prizmatu vidění zeleného bratrstva), tak by ti to měl stát zaplatit. A oni přece dělají věci velmi důležité a správné!

Zelení kluci a holky jsou také hodní. Je třeba šířit (kromě zjevené Pravdy) ještě tu správnou lásku. Vychovalli je k tomu, že správný člověk musí s každým vyjít. Tedy i s tím, kdo tě napadne, protože k tomu určitě má nějaký ospravedlnitelný důvod. Když je někdo požádá o cokoli, neodmítají, protože odmítnout cokoli je nesprávné. Tedy jedině by to bylo v rozporu s jinými pravidly zeleného bratrstva.

Když na nás někdo střílí, nemůžeme střílet také, protože to bychom se snížili na jeho úroveň a na světě by bylo méně lásky. Je třeba mu vyhovět.

A tak si říkám, jestli největší problémem kluků a holek ze zeleného bratrstva není prostě jen nedostatek síly postavit se sám za sebe, případně za své děti. Protože uhájit si svůj životní prostor je často mnohem pracnější, přízemnější, nepříjemnější a nebezpečnější, než říci, že je to všechno vcajku, všichni se budeme milovat a nic nám nevadí. A že pravda a láska zvítězí sama o sobě a nepotřebuje k tomu žádné naše úsilí.

Související články

Blaho země si to žádá >>

Plné lodě Afričanů, střelba v Tunisu a princip popření >>

Nebuďme nelidi, vždyť i Češi po Mnichovu utíkali na západ >>

Do Evropy nemíří žádní uprchlíci >>

Chci pomoci Afričanům >>

Zapomeňte na svobodu, přichází svět míru >>

Nebojím se terorismu >>

Nekřivděme umírněným fašistům >>

Autor: Tomáš Houška | pátek 3.7.2015 11:11 | karma článku: 44.26 | přečteno: 6051x

Další články blogera

Tomáš Houška

Já chci taky přidat!

Poslanec Pávek se ve sněmovně vyjádřil, že poslanci berou málo a je spravedlivé, aby se jejich platy trvale valorizovaly, protože dřou jak koně. Nebo tak nějak. A tak zde je má krátká odpověď všem Pávkům.

31.10.2018 v 9:40 | Karma článku: 42.86 | Přečteno: 2209 | Diskuse

Tomáš Houška

Budete vyvěšovat vlajku Tibetu?

Kdekterý politik sdílí na sciálních sítích fotku, jak vyvěšuje tibetskou vlajku. Některým není blbé tím spamovat nejrůznější skupiny a diskuse, které s Tibetem nemají moc společného. A co vy? Přidáte se?

12.3.2018 v 9:54 | Karma článku: 38.06 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Tomáš Houška

Opravte ty voliče!

Všude na mě koukají sofistikované analýzy co to té půlce národa je, že volila špatně. Tedy Zemana. Za tím je nějaká jejich nedostatečnost. Jsou porouchaní. Kdyby byli v pořádku, volili by správně.

30.1.2018 v 9:35 | Karma článku: 47.33 | Přečteno: 8121 | Diskuse

Tomáš Houška

Učitelé dostali přidáno! Tak co si stěžujou?!

V dobách, kdy jsem řediteloval, jsem několikrát zažil, jak se ministr školství v televizi chlubil, kolik učitelům přidali (do tarifních tabulek). Ale už neřekli, že školy nedostaly ani o fň víc skutečných peněz.

9.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 30.07 | Přečteno: 1706 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Michal Pohanka

Blogeronti na supertajném srazu

Proč se bojí ukázat světu Markéta Šichtařová, Laďa Větvička, Josef Nožička, Vladimír Kroupa, Josef Prouza a další pokrytci? Odhalil jsem za vás. To budete zírat. Vstup jen pro otrlé a na vlastní nebezpečí!

20.7.2019 v 17:12 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 222 | Diskuse

Petr Šimík

Právo na smrt

Euthanázie. Sebevražda. Hodně skloňované pojmy. Pojmy o tzv. konečném řešení existence. Někdo je pro. Někdo je proti. Co na to říci?

20.7.2019 v 14:48 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 135 | Diskuse

Michal Pohanka

EU by měla regulovat i výkonnost lidských vysavačů!

Šikla by se nějaká veřejná, státem garantovaná síť dobíjecích stanic pro oběti lidských vysavačů, kterým klekly baterky. EU by zase měla regulovat sací výkon humánních luxů, jako to učinila u jejich přístrojových kolegů.

20.7.2019 v 12:45 | Karma článku: 17.76 | Přečteno: 410 | Diskuse

Lukáš Burget

Smutné výročí letu Apolla 11

Zbláznil jsem se? Jak může být takové výročí smutné? Vždyť je to dnešní kulaté výročí oslavou jednoho z největších lidských dobrodružství a úspěchů vědy a techniky v dějinách! Ano, ale přece jen něčím smutné je.

20.7.2019 v 10:23 | Karma článku: 18.64 | Přečteno: 834 | Diskuse

David Gruber

Opravovat cesty je třeba. Ale jak?

Slyšel jsem z hodnověrných zdrojů, jak naše příslušné úřady nedávno vyhnaly svinským krokem jednu rakouskou stavební firmu, která slibovala opravovat české silnice tak, že po opravě se na ně nemusí třicet let sáhnout.

20.7.2019 v 10:07 | Karma článku: 22.20 | Přečteno: 485 | Diskuse
Počet článků 216 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4170

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. 

Žiju hlavně psaním filmových příběhů - v poslední době to je nejvíc sto let starý příběh Poslední velikonoce. A ve volných chvílích také cestování časem.

Blog jsou moje "myšlenky pozdě v noci", často hodně o politice a věcech, které se do mé pozornosti vtírají, aniž by byly zvány.  Pro "facebookové" čtenáře mého blogu mám FB stránku Sedmá vlna, kde najdete  upozornění na všechny nové články na blogu a různé drobnosti, které mi upadnou od ruky. Kdo nejste Facebookový, najdete vše přehledně tříděné a snadno listovatelné na www.SedmaVlna.cz.

Najdete na iDNES.cz