Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. února 2024 Lenka

Hate free zone

13. 02. 2015 9:00:20
Tak čtu o tom, jak u nás za desítky milionů tvrdě maká jakási neziskovka na projektu Hate Free. Něco jim prý nasypali Norové přes své fondy, ale hlavně to platí Úřad vlády a jeho Agentura pro sociální začleňování   

a něco i Česká televize, zvaná veřejnoprávní. Tedy vlastně, platíme to my, daňoví a televizní poplatníci.

Budují zóny prosté nenávisti a chtějí, aby se měřilo všem stejně. A pod tím obrázky usměvavých sympatických imigrantů z jižních zemí s nápisem, že jejich jménem to není. To mě uklidnilo.

Nebudou nás přesvědčovat, že islám nemá nic společného s politikou a je jen náboženstvím, a to velmi mírumilovným. Přiznám se, že když člověk co den vidí ve zprávách nějakou tu, jistě smyšlenou, zprávu o masakrech, vraždění, sebevražedných atentátnících...  a pod tím častušky o tom, že s tímhle islám nemá nic společného a islámu se není třeba bát, bát se začínám. 

V jednu chvíli jsem měl pocit, že nás chtějí přesvědčit, že Česko je země plná nenávisti a je třeba to z nás nějak vykořenit. Když norská sociálka nestačí na jednotlivé děti odebrané k převýchově, zkusí to s celým národem, peníze na to, zdá se, má.

Ale pochopil jsem, jak to myslí. Všem měřit stejně. Platí u nás nějaké zákony, tedy musí platit pro všechny. Podřezávání zvířat je týráním a to tedy pro všechny, takže skončí výjimka pro halal porážky. Přestane také to věčné handrkování, že tělocvik ve školách se týká všech žáků, tedy i těch muslimských a není to xenofobie a rasismus. Už jen proto, že islám není rasa. 

Ale především, budou bojovat proti nenávisti. Tedy i proti sebenenávisti a proti šíření pocitu dědičného hříchu. To je dobře. Když mi někdo vysvětluje, že terorismus v evropském metru je adekvátní reakcí na náš kolonialismus a křížové výpravy, nemůžu nevzpomenout na odpovídající psychiatrickou diagnózu a náboženský mýtus. Protože já jsem nikdy žádné kolonie neměl, my ostatní většinou také ne, neukradli jsme ani metr Arabského poloostrova, dokonce jsem na Arabský poloostrov nepřivezl ani jeden výtisk Bible, vy jistě také ne, a dokonce myslím, že ani ti nejzbabělejší politici v čele naší diplomacie to neudělali, tak je určitě dobře necítit vůči muslimům pocit viny. 

Žádnou vinu vůči nim neneseme. Chlív, který tam mají, si udělali sami. Bídu, kterou tam trpí prostí lidé, si zavinili sami. Domácí násilí si tam páchají sami Dokonce ani analfabetismus a ženské obřízky jsme jim tam nepřinesli my.

Na křížových výpravách jsem nebyl, dokonce pokud vím, ani nikdo z rodiny, a i kdyby - jakkoli mi nejsou křižáci sympatičtí (jako asi většině Čechů), křížové výpravy do Svaté země zamířily poté, kdy tuhle původně křesťanskou zemi anektovali Arabové vojenským vpádem. Když vemu v potaz, z jak velké části Evropy museli naši předci  Araby a Turky doslova vypráskat, necítím žádnou sebenenávist za nějakou "vinu" mých předků. Protože se neprovinili ničím, než obranou naší země. Nemám to za zlé ani dnešním Turkům a Arabům, to byla historie, oni za své předky také nejsou odpovědní. 

Takže ano, je to dobře, že tu je projekt Hate free. Zabrání šíření nenávistné kvazináboženské politické doktríny, která považuje za správné kamenovat odpadlíky a šířit svou jedinou správnou víru ohněm a železem. Nenávistné ideologie tu fakt nechceme. Chceme tu vybudovat hate-free zónu.

Myslí to tak, že jo?!

 

 

 

Související články

Do Evropy nemíří žádní uprchlíci >>

Invaze >>

Zapomeňte na svobodu, přichází svět míru >>

Politické hnutí převlečené za náboženství >>

Hate free zone >>

Chci pomoci Afričanům >>

Divokým Kurdistánem >>

 

Autor: Tomáš Houška | pátek 13.2.2015 9:00 | karma článku: 41.99 | přečteno: 5019x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Ivana Kotoučková

"Disciplína (vy kluci pitomí) musí bejt!"

Ano, disciplína musí bejt (jak vojákům kázal objlajtnant Makovec ve filmu Dobrý voják Švejk), pokud člověk chce dosáhnout svých cílů. Že je však potřeba jí mít ve zdravé míře, o tom vám mohu mnohé povědět já.

21.2.2024 v 6:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 95 | Diskuse

Michael Laitman

Je vývoj umělé inteligence prokletím nebo darem?

Nesouhlasím s tím, že bychom měli pozastavit vývoj umělé inteligence. Tím ničeho nedosáhneme a všeobecně pokrok bude pokračovat.

21.2.2024 v 5:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Irena Fuchsová

Konec únorové tečky

Můj předcházející blog, Vánoční dárek s únorovou tečkou, má ještě jednu tečku. Dost lidí se mě ptalo, jak to s Karlou, která mi dala před Vánoci "dárek" s datem spotřeby do července 2005, dopadlo. Jak? Před týdnem mi zavolala.

21.2.2024 v 0:16 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 143 | Diskuse

Jiří Medula

Jsem ze sebe zhnusen...dál se stýkám s Rusem.

Bedlivě sleduji veškeré dění kolem, vnímám utrpení civilního obyvatelstva, vidím mrtvé na bojištích i ve věznicích, porušování mezinárodního práva a snažím se nad tím vším přemýšlet. Tak kde ksakru dělám chybu...?

20.2.2024 v 23:02 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 293 |

Vlastimil Fürst

Palestinské „Chcete mě?”

Když vidíme, jak srdnatě za Palestinu bojují lidé jak na internetu, tak i v ulicích, domnívali bychom se, že je všichni jejich arabští bratři i muslimští spoluvěřící vyloženě milují. Je tomu opravdu tak?

20.2.2024 v 21:30 | Karma článku: 21.15 | Přečteno: 266 | Diskuse
Počet článků 216 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4320

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. 

Žiju hlavně psaním filmových příběhů - v poslední době to je nejvíc sto let starý příběh Poslední velikonoce. A ve volných chvílích také cestování časem.

Blog jsou moje "myšlenky pozdě v noci", často hodně o politice a věcech, které se do mé pozornosti vtírají, aniž by byly zvány.  Pro "facebookové" čtenáře mého blogu mám FB stránku Sedmá vlna, kde najdete  upozornění na všechny nové články na blogu a různé drobnosti, které mi upadnou od ruky. Kdo nejste Facebookový, najdete vše přehledně tříděné a snadno listovatelné na www.SedmaVlna.cz.

České univerzity vyvinuly pro policii systém, kterým zastaví auto na dálku

Pražská ČVUT a brněnská VUT se chlubí unikátním systémem vyvinutým na základě poptávky policie, která chce umět...

Tak dokonalý, že tu můžete propadnout alkoholu. Čech žil v karibském ráji

Po studiu na vysoké škole ekonomické Tomáš Šapovalov cítil, že nastal ideální čas vystoupit ze zaběhlého stereotypu a...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Nikdy už nebudu hubená. Selena Gomezová se smířila s přibíráním po lécích

Selena Gomezová (31) na sociálních sítích sdílela srovnání dvou svých fotografií. Na snímku z roku 2013 je v plavkách a...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...