Zapomeňte na svobodu, přichází svět míru

21. 06. 2014 10:31:58
Naše společnost možná už překročila velice tenkou hranici, za kterou je neodvolatelná cesta k vlastní sebevraždě. 

Nikomu nepřijde divné, že v Evropě máme početné přívržence ideologie, která neuznává rovnost lidí nehledě na národnost, víru nebo pohlaví. Nějak jsme si zvykli na to, že ve jménu listiny práv a svobod u nás existuje ideologicko-politické hnutí, které, pokud se dostane k moci, mezi prvními kroky svého vládnutí listinu práv a svobod zruší. Stejně jako to udělalo ve všech zemích, kde se k moci dostalo. Protože umně používá pojmu náboženství. Evropa se stala sekulárním kontinentem, kontinentem, kde každý respektuje právo druhého na jeho víru. A z tohoto respektu jsme si udělali natolik posvátnou krávu, že nám uniká, že je tu kdosi, kdo pojmy víra, náboženství a mír používá jako zbraň. A nejde mu o jeho niterní vztah s Bohem, ale o naprosté a v tom smyslu politické ovládnutí veřejného života.

Tak tu legálně máme mešity, kde se vyzývá k likvidaci občanských svobod a sluníčkovým slečnám to přijde moc fajn, protože je to takové multikulturní. A také členské země EU, kde je zákonem zakázáno kritizovat islám nebo imigraci. Protože to je xenofobní. 

Do Evropy se valí statisíce běženců, kteří nejsou azylanty ani uprchlíky. Jsou prostě ekonomickými imigranty. Chtějí k nám proto, že u nás "se žije" lépe. Aniž by byli schopni dohlédnout, proč je to tak, a že aby se nám žilo lépe, je nezbytně nutné, abychom vyznávali určité etické a společenské hodnoty. A protože jim ani nejsou schopni porozumět, představují si, že přijdou se svými návyky, se svými hodnotami a bude se jim dařit stejně jako nám, že se budou spolu s námi podílet na tom "shůry darovaném" bohatství, které se u nás "líhne", zatímco u nich je bída a svrab. Ale protože nejsou ochotní a schopní přijmout postoje a vzorce chování, které k tomu bohatství vedou, sdílet ho s námi nebudou. Jen nám přinesou svojí chudobu, bídu a svrab. A po pár letech také narůstající frustraci a nenávist k našemu zlému světu.

Levicovým stranám koneckonců moc vyhovuje, že tu bude stále větší voličská základna úplných zoufalců. Protože ti nejsnáz slyší na populistické sliby: Stát se o vás postará, Zdaníme ty bohaté parchanty, Všichni lidé mají právo na mít se dobře bez vynaložení vlastní práce... A tak prosadí, abychom jejich budoucí voliče integrovali. Pardon – k tomu by byla potřeba vůle příchozích integrovat se. Máme je přijmout a vzít na vědomí, že jsou "sví". Přijede Čech do USA a chce-li tam bydlet, naučí se jazyk, přijme životní styl, integruje se. Přijede Vietnamec do Čech, naučí se jazyk, maká od nevidim do nevidim, jeho děti patří ve škole k premiantům. Protože se chce integrovat. Přijede do Evropy muslim a jde bojovat za práva na svou víru. A také jde bojovat proti všem, kdo jeho víru urážejí a rouhají se. Protože on se nechce integrovat. Chce se jen přisát na náš sociální systém. A sluníčkové slečny ječí nadšením, protože tohle jsou ti praví sluníčkoví muži.

Takže kritiky imigrace a islámu zaženeme do kobky. Projevy tak zlé xenofobie zakážeme. Umeteme cestu pro islám, neboli svět míru.

Mimochodem, koukněme na mapu světa. Čím víc islámu, tím víc míru, tím víc lásky, tím víc prosperity. 

Islám

 

Vidíte to tam také - ne? Proto islámští ímámové v Česku bojují za to, aby mohli zřizovat islámské školy, ve kterých to buudou moci dětem správně vysvětlit. Aby trochu toho míru, lásky a prosperity přinesli také k nám.

Největší problém islámu není v materiální bídě, kterou nám jeho vyznavači přinášejí. Největší průšvih je v tom, že pohrdají našimi hodnotami. Pojem svoboda je pro ně obtížně (pokud vůbec) pochopitelný a víceméně neakceptovatelný. Aspoň v tom významu, jak ho používá naše civilizace 21. století. Konflikt mezi námi a islámem ve skutečnosti není konfliktem mezi dvěma náboženstvími, ale konflikt mezi dvěma civilizacemi, které dělí asi tak pět staletí vývoje - islámský svět je někde tam, kde byla Evropa před schizmatem na konci 14. století. A naprosto logicky vychází, že možností vzájemného vztahu není mnoho: Buď se izolujeme nebo budeme koexistovat. Budeme-li koexistovat, buď se přizpůsobí islámský svět a dožene nás - čímž nemyslím ani trochu na oblast technologií, ale na oblast společenské vyzrálosti, nebo se přizpůsobíme my a vrátíme se kamsi zpět do doby našeho středověku.

Jestli já také nejsem xenofob? Inu opravdu nejsem. Xenofob se bojí nepoznaného. Já jednak nové věci poznávám vlastně moc rád a jednak islám není nic, co by bylo nové a nepoznané. Islám je naopak něco docela dobře zámého. Islám jede na stejné vlně jako komunismus nebo nacismus.

Jestli někdo řekne, že je to jaksi už dané a jsou to všechno procesy, které nemůžeme ovlivnit, nevěřte tomu. Nejsou. Jsme to my, kdo se rozhodne, kterou cestou půjdeme my a kam až dovolíme zajít islámu. Stejně jako komunistický nebo fašistický puč není něco, co by bylo dáno nebesy a my to nemohli ovlivnit. Jsme to my, kdo tvoří naší budoucnost. A my jsme za to odpovědní nejen sobě, ale i našim dětem. Jestli to pro nějaké sluníčkové slečny a kavárenské filosofy zní moc pateticky, tak je to jejich problém. Na pudu sebezáchovy není nic nemravného ani přehnaně patetického, je zdravý.

Když kraj napadnou sarančata, jdou proti nim lidé bojovat a nikdo nemyslí, že jsou to zlovolní nepřátelé přírody. Když přichází živelná pohroma, také jen hlupák sedí a kouká, jak mu vichřice bere střechu. Co uděláme my? Abychom nebyli sluníčkovými slečnami a pražskou kavárnou označeni za xenofoby, usadíme se na zápraží a budeme sledovat, jak přicházíme o střechu nad hlavou? Zatím to tak vypadá.

 

 

[/content]

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Houška | sobota 21.6.2014 10:31 | karma článku: 47.98 | přečteno: 21861x

Další články blogera

Tomáš Houška

Já chci taky přidat!

Poslanec Pávek se ve sněmovně vyjádřil, že poslanci berou málo a je spravedlivé, aby se jejich platy trvale valorizovaly, protože dřou jak koně. Nebo tak nějak. A tak zde je má krátká odpověď všem Pávkům.

31.10.2018 v 9:40 | Karma článku: 42.85 | Přečteno: 2193 | Diskuse

Tomáš Houška

Budete vyvěšovat vlajku Tibetu?

Kdekterý politik sdílí na sciálních sítích fotku, jak vyvěšuje tibetskou vlajku. Některým není blbé tím spamovat nejrůznější skupiny a diskuse, které s Tibetem nemají moc společného. A co vy? Přidáte se?

12.3.2018 v 9:54 | Karma článku: 37.96 | Přečteno: 1326 | Diskuse

Tomáš Houška

Opravte ty voliče!

Všude na mě koukají sofistikované analýzy co to té půlce národa je, že volila špatně. Tedy Zemana. Za tím je nějaká jejich nedostatečnost. Jsou porouchaní. Kdyby byli v pořádku, volili by správně.

30.1.2018 v 9:35 | Karma článku: 47.32 | Přečteno: 8102 | Diskuse

Tomáš Houška

Učitelé dostali přidáno! Tak co si stěžujou?!

V dobách, kdy jsem řediteloval, jsem několikrát zažil, jak se ministr školství v televizi chlubil, kolik učitelům přidali (do tarifních tabulek). Ale už neřekli, že školy nedostaly ani o fň víc skutečných peněz.

9.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 30.07 | Přečteno: 1703 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Šik

Pomsta úlevu nepřinese

Neodolatelná chuť vrátit ránu, urážku nebo křivdu. Je schovaná uvnitř duše a čeká na svoji šanci. Na příležitost, zda bude puštěna ven.

20.4.2019 v 18:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě budu chtít zmlátit, tak tě zmlátím

Kdyby tohle řekl otec svému malému synovi, pravděpodobně by většina z nás zbystřila. Dítě by totiž mělo být nejdříve napomenuté, mělo by vědět, co nesmí dělat a teprve po neuposlechnutí by mělo zaznít, ještě jednou a dostaneš!

20.4.2019 v 13:35 | Karma článku: 16.67 | Přečteno: 605 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jsou Velikonoce a jaro je již v plné síle

Letošní Velikonoce jsou později než obvykle. Datum velikonoční neděle se může lišit mezi jednotlivými roky až o více než jeden měsíc (od 22. března do 25. dubna). V Nizozemsku stejně jako v Česku je nyní jaro již v plné síle.

20.4.2019 v 12:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Petr Bajnar

Byl Ježíš egomaniak?

Jsou velikonoce a křesťanský svět si připomíná příběh muže, který ač ve své době byl v podstatě vnímán jen jako jeden z mnoha židovských kazatelů, významně ovlivnil dějiny dalších 2000 let.

20.4.2019 v 11:53 | Karma článku: 8.20 | Přečteno: 155 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Konec nechutně nemorálního luxusu?

„Nemorálně luxusní brýle ... „ hlásal slogan na vývěsním štítu obchodu, zahlédnutý z tramvaje, kterým se snažil upoutat pozornost zákazníků.

20.4.2019 v 10:07 | Karma článku: 27.75 | Přečteno: 2566 | Diskuse
Počet článků 216 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4156

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. 

Žiju hlavně psaním filmových příběhů - v poslední době to je nejvíc sto let starý příběh Poslední velikonoce. A ve volných chvílích také cestování časem.

Blog jsou moje "myšlenky pozdě v noci", často hodně o politice a věcech, které se do mé pozornosti vtírají, aniž by byly zvány.  Pro "facebookové" čtenáře mého blogu mám FB stránku Sedmá vlna, kde najdete  upozornění na všechny nové články na blogu a různé drobnosti, které mi upadnou od ruky. Kdo nejste Facebookový, najdete vše přehledně tříděné a snadno listovatelné na www.SedmaVlna.cz.

Najdete na iDNES.cz